Sinotec STL-65S1U UHD TV – 65″ – Display Specifications Product Code : STL-65S1U Product Overview : Sinotec 65 inch S1U UHD Smart LED TV Type : UHD Smart LED TV Screen Size : 65 inch Operating System : Whale OS Resolution : 3840 x 2160 Refresh Rate : 60 Hz (DMR) Response Time : 8 ms Brightness : 250 nit HDR : HDR10 / HLG Audio Technology : Dolby Digital Speakers : 2 x 12W Wi-Fi : 2.4G, 2T2R HDMI Input : 3 (HDMI 2.0) USB (multimedia) : 2 (USB 2.0) Ethernet/LAN : Yes RF Input : Yes SPDIF Output : Optical DDR + Flash : 2G+8G